Wykaz cen apartamentów i domów we Włoszech. Wykres przedstawia średnie ceny za wynajem we Włoszech na następne 12 miesięcy. Ceny we Włoszech wzrastają w sierpniu (10.08 – 17.08) średnio do 874 zł za noc. Z drugiej strony, w listopadzie ceny są najniższe. Średnia cena za nocleg w tym miesiącu wynosi 607 zł za noc (11.11 – 18.11). Średnie ceny we Włoszech! Podsumowując ten artykuł, wspomnę jeszcze o średnich cenach za jedną noc w hotelu. Najtańsze oferty zaczynają się od €25-30/noc. Z wyżywieniem musimy płacić najczęściej dodatkowe €10 (lepiej wyjdziemy, jeśli kupimy część prowiantu w Polsce). Jeśli liczymy na wysokie standardy i dobrą Znacznie niższe ceny znajdziemy w Czarnogórze, Bułgarii, Albanii czy Turcji. Z kolei na Cyprze i w Grecji jest jedynie nieznacznie drożej. Popularna Chorwacja jest o 2,8% droższa od Polski. Zdecydowanie droższe są Włochy i Francji. Ceny we Włoszech są o 25,4% wyższe niż w naszym kraju. We Francji różnica wynosi 32,1%. Pośrednictwo w zakupie nieruchomości we Włoszech. Sprawdzamy przede wszystkim obciążenia nieruchomości, sprawy meldunkowe, hipoteki, fakt czy nieruchomość została wybudowana lub wyremontowana legalnie oraz prawne aspekty umowy kupna sprzedaży. Jesteśmy obecni podczas podpisywania aktu u notariusza, a po zakupie pośredniczymy w Agriturismo Antonelli Piangevino. Monopoli. Od 446 zł za noc. 9,3 Znakomity 386 opinii. Lokalizacja wg mnie była świetna. Jednak jeśli ktoś oczekuje, że obiekt jest blisko centrum Monopoli, zawiedzie się. My, mieszkając w dużym mieście, na urlopie oczekujemy spokoju, ciszy. I ten obiekt spełnił nasze potrzeby. Kup dom we Włoszech tanio. Ceny tanich domów we Włoszech. W 2018 roku wzrosła ilość tra Analiza rynku nieruchomości we Włoszech 2019 - 2018 20 lutego 2018 / Ceny spożywcze w Neapolu, czyli w sumie wpis taki praktyczno-techniczny, ale wierzę, że wielu z Was pomoże się zorientować jak to tam wygląda. Wbrew pozorom to istotne, bo warto wiedzieć jak się finansowo przygotować na wakacje we Włoszech pod tym względem. We Włoszech jest dużo migrantów z każdej strony świata. Kraj jest piękny, więc jest tu dużo obcokrajowców, którzy kupują domy i przenoszą się tu, pracując zdalnie. Włosi i Włoszki są przyzwyczajeni do tej różnorodności. Mają ją w genach. Historycznie rzecz biorąc, Włochy jako kraj powstały dopiero w drugiej połowie XIX w. 2 931,34 zł. Jedzenie. 5 527,44 zł. Łączny koszt. 15 016,15 zł. 45.06% drożej niż w PL. zobacz ranking kosztów życia. Sprawdź ceny we Florencji dla: Restauracje Produkty spożywcze Transport Wynajem i media Usługi. Do większości miejscowości narciarskich położonych we Włoszech czy w Austrii z Warszawy jest od około 900 do 1400 km. Zakładając, że samochód spali średnio 8 litrów paliwa na 100 km (a cena za litr to 6 zł), w obie strony wydamy 850-1300 zł. Do kosztów trzeba jednak doliczyć j4Rj. 16 maja 2017 Włochy to kraj, którego chyba nikomu reklamować nie trzeba. To jedna z najpopularniejszych na świecie destynacji turystycznych. Do słonecznej Italii warto się wybrać bez względu na porę roku – oczywiście zawsze mając ze sobą odpowiednią ilość pieniędzy. Walutą obowiązującą we Włoszech jest euro. 1 EUR to ok. 4,22 zł. Trzeba nastawić się na wydatki większe niż w Polsce – praktycznie wszystko jest droższe. Podstawowe artykuły spożywcze najbardziej opłaca się kupować w marketach takich jak Penny, Billa czy Conad. Poniższe zestawienie prezentuje orientacyjne przykłady cen we Włoszech. Ceny podstawowych produktów spożywczych w sklepach – bochenek chleba – 2,50 EUR, – kajzerka – 0,20 EUR, – bagietka – 0,60 EUR, – kostka masła 200 g – 1,80 EUR, – jajka 10 szt. – 1,76 EUR, – mleko 1l – 1,50 EUR, – woda mineralna 1,5l – od 0,40 EUR, – szynka parmeńska 1 kg – 35,00 EUR, – szynka crudo 1 kg – 30,00 EUR, – krewetki 1 kg – od 16,00 EUR, – filet z tuńczyka 1 kg – 18,00 EUR, – mozzarella 125 g – 1,50 EUR, – pesto 140 g – od 1,70 EUR, – ryż 400 g – 1,00 EUR, – makaron 400 g – od 1,65 EUR, – filet z kurczaka 1 kg – 8,00 EUR, – wieprzowe mięso mielone 1 kg – 6,00 EUR, – olej roślinny 1l – 2,80 EUR, – kawa 250 g – od 2,50 EUR, – herbata 20 torebek – 2,00 EUR, – cukier 1 kg – 1,00 EUR, – oliwa Monini Extra Virgin – 4,50 EUR, – ser żółty 1 kg – od 10,00 EUR, – oliwki 100 g – od 1,00 EUR, – ser feta 200 g – 2,40 EUR, – ogórki kiszone 0,5 kg – 4,00 EUR. Ceny warzyw i owoców – pomidory 1 kg – 1,45 EUR, – ogórki 1 kg – 1,30 EUR, – ziemniaki 1 kg – 1,00 EUR, – brzoskwinie 1 kg – 1,40 EUR, – arbuz 1 kg – 1,20 EUR, – fasolka szparagowa 1 kg – 1,60 EUR, – melon 1 kg – 4,00 EUR, – wiśnie 1 kg – 4,00 EUR, – marchew 1 kg – 1,00 EUR, – główka sałaty – 1,40 EUR, – banany 1 kg – 1,98 EUR, – cukinia 1 kg – 1,50 EUR. Ceny w lokalach – espresso – od 1,00 EUR, – pizza – od 5,00 EUR, – zestaw kawa i rogalik – 3,00 EUR, – mała porcja frytek – 2,50 EUR, – kebab – 6,00 EUR, – spaghetti – od 7,00 EUR, – stek – od 22,00 EUR, – kawa latte – od 2,00 EUR, – piwo 0,33l – od 3,00 EUR, – porcja tiramisu – od 3,00 EUR, – panini – od 5,00 EUR, – bruschetta – od 3,00 EUR, – kieliszek wina – od 2,00 EUR, – calzone – od 9,00 EUR, – drinki – od 6,00 EUR, – gnocchi z sosem pomidorowym – od 7,00 EUR, – zupa krem ze szparagów – od 3,00 EUR, – gałka lodów – od 1,00 EUR. Ceny – inne – benzyna 1l – ok. 1,60 EUR, – olej napędowy 1l – ok. 1,40 EUR, – jednorazowy bilet na vaporetto (tramwaj wodny) – 7,00 EUR, – bilet jednorazowy przesiadkowy – od 1,00 EUR, – doba bez śniadania dla 2 osób w hotelu 2-gwiazdkowym – 50,00 EUR, – waciki do demakijażu – ok. 2,20 EUR, – talerzyki plastikowe jednorazowe – 2,40 EUR. Zobacz Również Komentarze 19 sierpnia 2018 Ważną informacją dla turystów może okazać się fakt, że mieszkańcy Włoch wypowiadają wojnę sprzedawcom podróbek – karę mogą zapłacić zarówno handlarze fałszywkami, jak i turyści skuszeni niskimi cenami. Kupujący, przyłapani na gorącym uczynku (czyli w trakcie nabywania okularów przeciwsłonecznych, czapek czy zegarków), zostaną ukarani mandatem w wysokości 7. tysięcy euro, natomiast sprzedawcy – mandatem w wysokości od 2,5 do 15,5 tysiąca euro, a także konfiskatą podrobionego towaru. Uwaga! Kary można spodziewać się także w sytuacji, gdy skorzystamy z usług przypadkowych osób na plaży. Do wspomnianych usług należą: masaż oraz zrobienie tatuażu. Postaw na lokalne pamiątki Ceny we Włoszech – w kraju określanym mianem „Ojczyzny Makaronów”, są stosunkowo wysokie (walutą we Włoszech jest bowiem euro). Pomimo wysokich cen towarów, a także usług, warto jednak zdecydować się na zakup lokalnych pamiątek. Do wyboru mamy aromatyczną kawę, cudownie pachnące perfumy, malowaną porcelanę oraz smakowite sery. Pamiętajmy! Nie warto ryzykować utratą dużej gotówki. Podrobione okulary przeciwsłoneczne lub koszulka nie są warte naszych nerwów… Zobacz Również Wyjazd do Włoch dla wielu osób wciąż kojarzy się z luksusem. Nie każdego rodaka stać na wyjazd do Rzymu, wakacje w Wenecji czy obiad w Portofino, nie znaczy to wcale że zwykły Polak nie może pojechać do Włoch! Czy we Włoszech jest drogo? Nie jest! Jeśli zastanawiacie się czy jechać do Włoch ale boicie się cen w sklepach to nie macie czego. Oto ceny we Włoszech 2021. Ile kosztują zakupy? Jakie są ceny w jedzenia w sklepach, restauracji czy pamiątek? Oto nasze zestawienie cen we Włoszech i kosztów życia. Wcale nie jest drogo. Ile kosztuje życie we Włoszech? Czy życie we Włoszech jest drogie? Jeden włoski pizzaman powie tak, drugi nie. Wszystko zależy od regionu w którym będziecie mieszkać – czym innym jest Lombardia czym innym Basilicata. Porównując najdroższy i jeden z najtańszych regionów Włoch: Lombardię i Sycylię, możemy wysnuć następujące wnioski: żywność w Mediolanie potrafi być o około 30-40% droższa niż w Katanii. Na przykład pomarańcze są ponad 2 razy droższe – 1 EUR za kg w Katanii 2,5 EUR za kg w Mediolanie. Ser kosztuje o około 60% więcej (8 EUR do 14 EUR), za to woda jest tańsza na północy i butelka 1,5 l kosztuje o 30% mniej w Lombardii. Ogólna zasada jest taka, że im bardziej na południe Włoch tym na ogół taniej. Ile średnio kosztują noclegi we Włoszech? Najpopularniejsze hotele 3-gwiazdkowe, ze śniadaniem to wydatek od 240-300 PLN za dobę dla dwóch osób w centrum. Apartamenty kosztują mniej w zależności od ilości osób jaka znajdzie się w mieszkaniu – możecie znaleźć mieszkania w cenie 300-500 PLN za dobę dla 5 osób, w tym niestety ktoś będzie musiał spać na kanapie. Wille w sezonie nad wybrzeżem to koszt od minimum 2 000 PLN za dobę, jednak mowa o dużej willi z wieloma sypialniami, basenem i parkingiem. Jeśli szukacie fajnych ofert noclegu, zobaczcie Polskie Noclegi we Włoszech. Przygotowano tam dla Was specjalną ofertę promocyjną. Możecie też poszukać wynajmu na Airbnb. Ceny w restauracjach we Włoszech Ceny pizzy w średniej klasie restauracji lub Tratorii to od 5-6 EUR za margeritę do 12-13 EUR za specjalne pizze – średnio pizzę będziecie mogli kupić za około 8 EUR. Pasty (makarony) to wydatek od 5 EUR za najtańsze opcje w Apulii lub Sycylii (np. orchiette z sosem pomidorowym i serem), przez 8-9 EUR za tradycyjny makaron do 20-30 EUR za specjalne pasty jak np. tagiatelle z truflami. Obiad w dobrej restauracji kosztuje od 50 EUR w górę za 2 osoby. Wykwintne lokale wysokiej klasy takie Rome Cavalieri w hotelu Astoria w Rzymie czy Oro w Wenecji są nieco droższe, ale jeśli szukacie cen we Włoszech to pewnie i tak nie zawitacie w ich progi. Tu przyjdzie zapłacić nieco więcej nawet w granicach 100-200 EUR od osoby. Kawa w kawiarniach kosztuje od 0,80 EUR za espresso do 2 EUR za cappuccino – różnice tutaj nie są duże. Wyjątkiem są najsłynniejsze kawiarnie świata takie jak na przykład Cafe Florian w Wenecji, ale tu raczej nie spotkacie Polaków. Wino domowe kosztuje od 5 EUR za 1l karafkę do nawet 25 EUR za karafkę. Ceny usług we Włoszech Przemieszczanie się po Włoszech nie jest drogie, ceny taksówek za 1km to około 1 EUR na południu i EUR na północy. Usługi fryzjerskie to około 60 EUR za koloryzację lub 10 EUR za golenie brody u barbera w Bari, combo broda + włosy kosztuje około 25 EUR. Wyjście do kina, to cena około 8,50 EUR za bilet a karnet na siłownie to wydatek 50 EUR. Ceny pamiątek we Włoszech Cena za mały magnes to około 1 do 3 EUR, w zależności od tego czy kupicie chiński czy robiony na miejscu. Tak samo jest z brelokami, wisiorkami i otwieraczami do piwa. Lokalne pamiątki i rękodzieła są już zdecydowanie droższe, apulijska ceramika startuje od 10 EUR za figurkę, sycylijskie marionetki kosztują od 10 do nawet 100 EUR. Ceny w sklepach we Włoszech We Włoszech pełno jest znanych Wam sklepów takich jak Lidl czy Carrefour, są też jednak te bardziej lokalne jak Coop czy Esselunga. Ceny w nich różnią się w zależności od regionu, ale ogólne promocje często są ogólnokrajowe. Przykłady cen produktów w roku 2020 we Włoszech. Ceny serów, mięs i wędlin we Włoszech Pierś z kurczaka – 4,60 EUR za kg Mozarella – EUR za kg Ser Straciatella – EUR za kg Bastone di Salame – 6,76 EUR za kg Mortadella di Bologna – 11 EUR za kg Taleggio – 11 EUR za kg Łosoś filet – 9 EUR za kg Prosciutto crudo – 14,60 EUR za kg Salame Milano – 21 EUR za kg Ventricina Calabrese Picante – 12 EUR za kg Ricottine – EUR za kg Mascarpone – EUR za kg Ceny Napojów we Włoszech Piwo butelkowane – EUR za 6 butelek Słodki napój gazowany – 0,99 EUR za 1,75l Coca-Cola – 6 EUR za 16 puszek Ceny Słodyczy we Włoszech Płatki owsiane Corn Flakes – EUR za kg Nutella B-ready – EUR za 10 sztuk Ciastka maślane – EUR za kg Czekolada Nestle – 1 EUR za tabliczkę Ciastka Mulino Bianco czekoladowe – za kg Opakowanie Baci – 30 EUR za kg Oreo – 1 EUR za opakowanie Czekolada Lindt klasyczna – EUR za tabliczkę 100g Ciastka Loacker – 11 EUR za kg Ceny wina i alkoholi we Włoszech Aperol – 8 EUR za butelkę 0,7l Campari – 11 EUR za butelkę 0,7l Alagna, Marsala Fine 1 l – 4 EUR za 1l Mionetto, Valdobbiadene Prosecco DOCG 75 cl – 8 EUR za 0,75 l Dogarina, Prosecco Superiore Valdobbiadene Brut 75 – 7,40 EUR za 0,75l Viticoltori Arquatesi, Gutturnio 75 cl – 4 EUR za 0,75l Castello Banfi, Rosso di Montalcino DOC 75 cl – 10 EUR za 0,75l G. Verdi, Lambrusco 75 cl – 3 EUR za 0,75l SìPuro, Chianti 75 cl – 7 EUR za 0,75l Marcello, Lambrusco dell’Emilia IGP vino spumante rosso dry 75 cl – 7,60 EUR za 0,75l Averna, Amaro Siciliano 70 cl – 11 EUR za 0,7l Cantine di Dolianova, Dolia Monica di Sardegna DOC 75 cl – 3,79 EUR za 0,75l Ferrari, Demi-Sec Trentodoc 75 cl – 15 EUR za 0,75l Cantina Bolzano, Sauvignon 75 cl – 11 EUR za 0,75l Nonino, Grappa Tradizione 100 cl – 18 EUR za 1l Wyborowa wódka – 9 EUR za 0,70l Pasqua, Pinot Chardonnay delle Venezie 75 cl – 4,30 EUR za 0,75l Ceny makaronu i ryżu we Włoszech Barilla Penne – od EUR za kg Gran Gallo, Risotti riso Carnaroli 1 kg – 4 EUR za 1kg Risotto tani ryż – 2 EUR za 1kg Ceny oliwy we Włoszech Monini, olio extra vergine di oliva Classico 1 l – 7 EUR za 1l Costa d’Oro, Extra olio extra vergine di oliva 1 l – 6 EUR za 1l Carapelli, il Nobile olio extra vergine di oliva 1 l – 9 EUR za 1l Il Cicalino Toscano, olio extra vergine di oliva IGP 500 ml – 8,39 EUR za Bonamini, olio extra vergine di oliva Veneto Valpolicella 750 ml – 12 EUR za Zobacz także Ceny we Włoszech (jedzenie, noclegi) + budżet na 14 dni Dostaję sporo pytań o konkretne ceny we Włoszech. Ile kosztuje kemping, ile zapłacisz za obiad we włoskiej restauracji, ile kosztują poszczególne produkty i różne inne opłaty, o których warto wiedzieć. Zebrałam wszystko w jednym miejscu. Włochy są droższe niż np. Chorwacja (zobacz ceny w Chorwacji), ale wiele zależy od miejsca, w które się wybieracie. Mniejsze miasteczka zazwyczaj mają tańsze dania w restauracji, te duże, są droższe. Raz, że dania, nawet te do ręki są droższe to jeszcze dochodzi parking (jeśli jedziesz autem), komunikacja miejska, bilety wstępu itd. Nie brakuje też „lokalnych” sklepików z pamiątkami i innymi cudami, na które można wydać sporo pieniędzy. We wpisie podaję ceny z różnych miejsc i staram się dopisać co i gdzie. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie pomocne. W tym roku (2017) jechaliśmy do Włoch kamperem (zobacz wpis o kosztach wynajmu kampera), ale w tym wpisie podaję ceny za różne warianty, stąd znajdziesz ceny i za kempingi i za noclegi. Starałam się zebrać wszystko czego możesz szukać 🙂 Burano, to akurat odwiedziliśmy w 2015 roku W biegu, czyli do ręki na ulicy Zacznijmy od drobnych rzeczy, lody, kawa, pizza do ręki i tym podobne sprawy 🙂 lody (Marcelli) grande 3 euro lody (Marcelli) medium 2,5 lody dziecięce 1,5 pizzeria pizza do ręki (Marcelli) 1,8 za kawałek kawa(Marcelli) 1 euro rogal (Marcelli) 1 euro kawa(Amelia) 1,1 euro kawa zbożowa dla dzieci(Amelia) 1,5 pizza w rożku (Rzym) 4 euro pizza do ręki (Asyż) 2,5 euro owoce morza (Riomaggiore) 7 euro Kilka paragonów za lody Ceny w sklepach woda zgrzewka – 2,04 euro woda 1,5 l – 0,26 euro wino Lambrusco rosato – 1,19 ser burrata – 1,99 euro Banany – 1,29 euro/kg kalafior – 1,7 euro paluszki grissini – 0,79 euro gorgonzola – 2,39 euro croissant 3 szt – 1,05 euro jabłka – 3 euro/ kg nektarynki – 1,5 / kg mango – 1,4 /szt mleko sojowe – 2,29 euro pomidory w puszce – 0,72 euro świeży szpinak ok. 300 g – 1,49 euro Ser grana padano w kostkach – 4,79 euro rzodkiewka – 0,49 miód kupiony w cantinie – 5 euro cantucci (ciasteczka) – 4,2 euro nocciolata – 4 euro gianduja krem – 5 euro wino (w cantinie, Montefiascone) – 1,6 euro Paragony za zakupy, u nas to głównie owoce, warzywa, sery i jakieś przyjemności typu nociolla Restauracja Najtaniej wychodzi pizza, a poza tym to im większe miasto tym drożej 🙂 pizza od. 5-10 euro makaron z owocami morza 11 euro ragu 10 euro Rzym Menu Menu w Wenecji Pizza z nutellą Gnocchi Przejazdy, bilety busik kempingowy do Asyżu 1,5 za osobę w jedną stronę przejazd koleją na drodze Levanto – La Spezia każdy po 4 euro lub dobowy 16 euro przejazd koleją dla dzieci od lat 4 – 2 euro zwiedzanie ruin w Volterze 5 euro / osoba bilet dzienny Rzym 7 euro bilet autobusowy w Pizie 1,5 euro (jeden przejazd) Bilety za przejazdy, tutaj głównie te z trasy Cinque Terre Inne pranie na kempingu 5 euro karta prepaid Wind, jedna karta 40 euro zabawki na monety (samochody i inne takie) 0,5 euro Tutaj muszę dopisać o tej karcie, po prostu w salonie operatora Wind poprosiliśmy o kartę prepaid z ofertą internetową. To było jakieś 30 gb danych i karta kosztowała 20 euro+ 20 euro doładowanie, w sumie za jedną płaciliśmy 40 euro i starczyła nam na cały wyjazd, ba, z rozpędu nadal przez kilka dni używałam telefonu z tą kartą w Polsce. Kempingi i postoje Kempingi podaję ceny za naszą 4 (2+2) plus kamper, dorzucam niżej też zdjęcie cennika. Ogólnie my korzystaliśmy (jeśli było to możliwe) z karty zniżkowej ACSI. Daje ona gwarancję niskiej ceny poza sezonem i obejmuje 2 osoby dorosłe i pojazd (kamper, przyczepa, namiot), na niektórych obejmuje również dzieci do lat 5, ale nie na wszystkich, więc często do ceny gwarantowanej (np. 19 euro) musieliśmy dopłacić za dzieci. kemping Italy w Lido di Jesolo 42 euro/doba Asyż Green Village Asisi z kartą ACSI 27 euro/doba (bez karty za dobę zapłacilibyśmy ok. 38 euro) parking Rzym 25 euro/doba parking Piza 12 euro/doba parking Levanto 24 euro/12 godzin kemping nad jeziorem Garda Camping Village San Francesco w Desenzano del Garda, z kartą ACSI płaciliśmy 19 euro/doba(za wszystko). Wg wyliczeń na stronie za noc zapłacilibyśmy 64 euro i (!) 71 euro w sezonie wysokim. Dorzucam ceny: dorośli po 12, dzieci po 9, miejsce dla kampera 22 euro za dobę w sezonie średnim. kemping Campsite Lago 3 Comuni, zaraz nad jeziorem Cavazzo. Tu korzystaliśmy z karty ACSI z gwarantowaną kwotą 17 euro, ale że mamy dzieci, a stawka nie obowiązuje dzieci (na tym kempingu) to za noc wyszło na 27 euro. To w sumie niewiele mniej niż bez tej karty. Stawki to 11 euro za miejsce, 6 euro za dorosłą osobę i 5 euro za dziecko. Czyli bez karty zapłacilibyśmy 33 euro. W tym roku, jako że jechaliśmy kamperem, to większość postojów mieliśmy darmowych, bo we Włoszech dla kemperów jest bardzo dużo tego typu miejsc. To są miejsca, gdzie można zatrzymać się, jest woda, zrzut wody szarej, często również zrzut WC oraz prąd. Na takich parkingach można się zatrzymać na 1-2 doby. Koszt na kempingu mniejszym, 2* nad jez Cavazzo Airbnb i hotele Przy poprzednich wyjazdach korzystaliśmy sporo z Airbnb i hoteli, to podrzucam kilka aktualnych (2017) cen. Poczytaj też o tym, jak dobrze rezerwować i na co zwracać uwagę. nocleg w Rzymie (dojazd metrem) 89 euro/noc (za 4 osoby 119 euro) Wenecja za naszą 4 os rodzinę (2+2) ok. 20 minut autobusem do Wenecji 104 euro/noc Wenecja za naszą 4 osobową rodzinę, ale cena, gdy młodsze dziecko było za free 66 euro / noc Rzym malutki loft (tam byliśmy 6 lat temu, ale cenę podaję za teraz) 55 euro/noc To na dole było nasze mieszkanie w Wenecji(w sumie pod Wenecji, jechaliśmy 20-30 minut autobusem, ale to było okey) Tankowanie We Włoszech jest dość „zabawnie”, bo nie mam ani jednego paragonu ze stacji 🙂 Tam wszędzie były albo automaty albo pan, który cieszył się, że „cash better” i płaciło się przy dystrybutorze i tyle. Mogłam robić zdjęcie dystrybutora, ale dopiero teraz na to wpadłam. W każdym razie podaję cenę dla naszego diesla uśrednioną. olej napędowy ok. 1,3-1,6 euro/litr (zależy od stacji) Ogólnie przy kamperze, który palił ok. 11,5 l/100 km wydaliśmy na całe tankowanie(4 tys. km) 2700 zł. Gdy jechaliśmy samochodem w poprzednich latach to cały tankowanie na cały wyjazd zamykało nam się w kwocie ok. 1500 zł Winiety i autostrady Z tymi autostradami to nie umiem znaleźć klucza, ale chyba te po zachodniej stronie Włoch wychodziły drożej lub miałam takie wrażenie 🙂 Nie jeździliśmy też tylko autostradami. winieta czeska 16 euro winieta austriacka 9 euro / 10 dni autostrady we Włoszech w sumie ok. 100 euro Kwitki autostradowe Podsumowanie – ile wydasz we Włoszech na 2 tygodnie? Ja mogę przeliczyć nasze wydatki, ale ogólnie wiele zależy od tego jaki przyjmiesz „styl” podróżowania 🙂 Moje założenia były takie, że nasz budżet dzienny na wydatki jedzeniowe to 50 euro, a na nocleg zakładałam po 34 euro (średnia cena za kemping co akurat u nas było zawyżone, ale w przypadku airbnb trzeba przyjąć 80 euro). Wszystko liczę dla rodziny 2+2, która jedzie samochodem i śpi w wynajmowanych mieszkaniach/hotelach/airbnb, jada sobie co drugi dzień na mieście, a co drugi bierze jedzenie ze sobą i tylko wydaje na lody 🙂 nocleg 14*80 euro = 1120 euro lody co drugi dzień 🙂 7*9 euro= 63 euro kawa codziennie (piją tylko dorośli :D) 14*1*2=28 euro pizza do ręki co drugi dzień 7*2*4=56 obiad w restauracji co drugi dzień (11 euro średnio za danie, 7 dni, 4 osoby i 5 euro za napoje) 7*11*4+5*7= 343 euro zakupy jedzeniowe (śniadanie, produkty by zabrać jedzenie ze sobą itd, to już wyliczone z moich proporcjonalnie) ok. 250 euro benzyna (diesel, który pali 8l/100 i zrobicie 3 tys km, a olej jest po ok. 1,4 euro) = 30*8*1,4 = 336 euro winiety i autostrada (wliczyłam winietki czeskie i austriackie, nie zawsze jedziesz autostradą) = ok. 125 euro suma: 2321 euro = ok. 9748 zł (euro po 4,2) Za to podsumowanie kosztów naszej podróży kamperem znajdziesz tutaj. Oczywiście jeśli wybierzesz opcję spania na kempingu, wynajem kampera i inne rozwiązania (mniej restauracji) to cenę możesz spokojnie obniżyć. Możesz też ją podwyższyć jedząc włoskie lody codziennie :)))) Czy coś pominęłam? 🙂 Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na gotowanie? Sprawdź mój bestsellerowy turbo jadłospis ➡️ „Nie mam czasu”, będziesz zachwycona! 32 Odpowiedzi O kurde bez mała 10 tys. Nieźle, ale co tam. To będziecie jeszcze spędzać w taki sposób wakacje? Wiesz, kamper i w ogóle? Świetny wpis…koszty rzeczywiście tak się kształtują noclegi w domkach campingowych jak np. Eurocamp itd maj i czerwiec kosztują 1800-2500zł za dwa tygodnie i można zmienić camping co kilka dni o świetnie! dzięki za taką informację. Sama z tego nie korzystałam, ale mam nadzieję dla innych będzie pomocne <3 Też polecam Eurocamp koszt 2500 jest za tydzień Następnym razem pomyśl o Bułgarii – pięknie i tanio 😉 A ja mam pytanie o ubezpieczenie – wykupywaliście coś dodatkowego? My się niedługo wybieramy do Włoch, mamy EKUZ, ale to podobno niewiele daje… Jakaś podpowiedź? 🙂 ekuz sporo daje ale nie pokrywa wszystkich kosztów. Gdyby np. potrzebny był transport do Polski to z ekuz tego nie załatwisz. Ekuz daje Ci to,że jestes traktowana jak tamtejszy obywatel a w wleu krajach za część usług trzeba wykupic dodatkowe ubezpieczenie a przy wyrabianiu ekuz poproś o informację o Włoszech. Będziesz wiedziec, co może byc odpłatne. A wg moich obliczeń Włochy (te północne)są tańsze niż Chorwacja. Jadąc na kemping np. z firmą Eurocamp poza sezonem (jeździmy co wrzesień) płacimy za 10 nocy za 4 osoby ok. 1400 zł Paliwo plus opłaty autostradowe to kolejne 1400 zł i 2000 zł kieszonkowego. Jemy pizzę, ale częściej gotujemy obiady z lokalnych produktów. Wakacje pierwsza klasa i z pewnością tańsze niż w Polsce 😉 To wszystko właśnie kwestia sposobu spędzania wakacji, czy jada się na mieście czy nie, jaki nocleg się wybiera. Jeśli porównuję noclegi na kwaterach w chorwackich miasteczkach vs włoskich to Włochy są droższe, tak samo zakupy w sklepie czy restauracji. Zawsze staram się porównać podobną formę, ale wiadomo, że i tu i tu można znaleźć tańszą opcję i takie komentarze, jak Twój są bardzo pomocne dla kolejnych osób 🙂 dzięki! i samych miłych wyjazdów Jesteście moją inspiracją! ❤️ Można taniej ok 8000 tyś można i za 5 tyś boże no…. Byłam w tamtym roku wynajem agroturystyka z basenem. Zwiedzanie własnym autem 🙂 Niestety dla przeciętnej polskiej rodziny cena zaporowa ubezpieczenie dodatkowe np PZU voyager chyba ok 300 zł na 4 osoby na 2 tygodnie nie pamietam 🙂 cena zaporowa ?? wszystko zależy od tego gdzie śpimy , gdzie jemy W zeszlym roku spedzilismy w Rzymie tydzien… mielismy budzet dzienny na jedzenie 40 e dla 3 osob( sniadanie i kolacje kupowalismy w dyskontach typu carrefour express- wiadomo nie codziennie kupowalismy ser czy wedline) obiad w restauracji starczalo tez na lody. Wszedzie chodzilismy pieszo, mielismy karte ktora upowazniala do wstepu do wiekszosci muzeow narodowych. my gotowaliśmy dużo sami, na koszty jedzeniowe wyszło nam średnia mniej niż 40 euro za dzień 🙂 choć jak patrzę to wydaje mi się sporo my niestety w hotelu nie mielismy zaplecza kuchennego, pozostalo nam zyc na suchym prowiancie i obiadki w restauracjach:) nie są to wcale wygórowane ceny; my w Austrii takie ceny mamy na co dzień Juz pare lat temu w naszych przewodnikach podaje sie kwote za jaka mozemy przezyc w naszym kraju bedac turystami, z tym, ze nie chodzi o spanie w namiocie czy na kempach, a w tanszych hotelach, pensjonatach etc, wlicza sie w nie transport i zwiedzania a takze dwa posilki dziennie. Ta kwota to 100 euro dziennie, czyli jesli udalo sie Panstwu przezyc za 40 w Rzymie to nie lada wyczyn. Ja za taka kwote 40-u euro z trudem wyzyje na poludniu blisko Pompejow czy Amalfi z tym, ze tylko jeden posilek dziennie , drugi to przekaska, wynajecie apartamentu poza sezonem 25 euro plus oplaty, no ale jesli policzymy wejscie do wykopalisk przewaznie ponad 12 euro to juz dobijamy do 40-tki…pozdrawiam Szukam ciekawych ofert na 14 nocy w okolicach Apulii może doradzacie mi gdzie i na jakich stronach mam szukać .Dojazd serdecznie Szukam ciekawych ofert na 14 nocy w okolicach Apulii może doradzacie mi gdzie i na jakich stronach mam szukać .Dojazd serdecznie Kilka ciekawych ofert widziałam na booking, nam udało się zarezerwować 10 nocy w Vieste – hotel przy plaży, studio z aneksem kuchennym dla 3 osób ze śniadaniem za 370 euro ( jest też basen). Oprócz tego 2 noclegi w centrum starego miasta Bari 75euro (b&b) i 3 noclegi w Neapolu – tu akurat zależało nam na lokalizacji i komforcie stąd wysoka cena – 180 euro z kontynentalnym śniadaniem. Naprawdę wystarczy poszukać na stronach rezerwacyjnych. My jedziemy z przedszkolakiem, więc troszkę inaczej wybieramy noclegi. My jeździmy na 2 Włoch prywatnym samochodem, śpimy w 4 gwiazdkowych hotelach (czasami w pierwszej lini brzegowej), zwiedzamy (bilety wstępu), nie żałujemy sobie na lody, pizzę i kawę. Cześć zakupów robimy w supermarketach, bo to ciekawe przeżycie troszkę posmakować lokalnych produktów i wina. Zawsze szukam hoteli z tarasem i aneksem kuchennym, bo to bardzo obniża koszty (wbrew temu, ze to hotel). Taka podróż dla 2+1 (16 lat) nie przekracza 10tys. W tym roku Włochy+ Francją+ Monaco również w tej cenie. Witam Planujemy wyjazd nad Gardę na 10 dni co polecacie jeśli byliście ? Apartament czy hotel ? Gdzie szukać booking czy jakieś inne strony. Dziękuje My znaleźliśmy super apartament przez atraveo. W Cunettone. Bardzi dobre warunki za przyzwoitą cenę. W pobliżu careffour całodobowy. Piękna plaża. 2 tygodnie, tydzien Sorrento i okolice, drugi tydzień w trasie zwiedzając to co jest po drodze (np. Innsbruck, Asyz, Monte Casino) … auto z LPG co bardzo się przydaje we Włoszech, łącznie 4700 km. Spanie na campie we Włoszech i w 3-gwiazdkach na trasie. 2 osoby – 6000 zł. A wyjazd własnym autem powiedzmy na tydzień nad jezioro Garda ale pod namiot dla dwóch osób ile może kosztować? I co z kempingami? Czy spanie pod namiotem jest tańsze? Dodaj komentarz

ceny we włoszech 2018